23.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Zpráva vyšetřovatelů k MH17 zvedla Rusy ze židle!

Zpráva vyšetřovatelů k MH17 zvedla Rusy ze židle!
Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí
Zpráva mezinárodního vyšetřovacího týmu k pádu MH17 je „čistou diverzí", vyrobenou v reakci na ruské zveřejnění dohody o Sýrii, reagoval místopředseda zahraničního výboru Státní dumy Leonid Kalašni... 
30.září 2016 - 20:00

Mezinárodní vyšetřovací tým ve středu předložil předběžnou zprávu ve středu o výsledcích vyšetřování havárie MH17, a uvedl, že letadlo zasáhl protiletadlový raketový systém Buk, který byl údajně přivezen z Ruska, a po odpalu rakety byl vrácen do Ruské federace.

„Tato verze obecně není nová, ale již dlouhou dobu, rok a půl, myslím. Ale jsem přesvědčen, že se jedná o čistou diverzi. V reakci na to, že jsme předložili tajnou dohodu o Sýrii, kterou Američané nechtěli zveřejnit, a nyní zveřejněnili tento nesmysl," prohlásil Kalašnikov. Za podvodné pak označil fotografie, podle nich Buk údajně překračuje území a pak se vrací. Podle něj je dva roky skrývali a nezveřejnili je. A proč? Až nyní.

„Rusko je zklamáno tím, že se na situaci okolo vyšetřování katastrofy Boeingu nic nezměnilo. Závěry nizozemské prokuratury potvrdily, že vyšetřování bylo zaujaté a politicky motivované. Svévolně  pojmenovat viníky, a výmysly představovat jako výsledky, se stalo normou pro naše západní kolegy. Chtělo by se zeptat: ... Jak je to možné?" uvedla v komentáři mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová. Poukázala na to, že vyšetřování bralo v úvahu jen údaje poskytnuté Ukrajinou, a ruské informace byly ignorovány. Poukázala na fakt, že se Ukrajině, jako jedné ze zainteresovaných stran, umožnilo, na rozdíl od Ruska, účastnit se vyšetřovacího týmu. Umožnilo se tak Ukrajině „podvrhnout“ důkazy.

Vyšetřovatelé tvrdí, že MH17 zasáhl Buk dopravený Ruskem


„Vyšetřovatelé se zdá byli nuceni změnit pozici,“ prohlásil vědecký pracovník Centra pro mezinárodní bezpečnost Ústavu světové ekonomiky a mezinárodních vztahů (IMEMO), Ruské akademie věd, Vladimir Jevsejev. „Zpočátku byly obviněny milice, že sestřelily letadlo Bukem údajně zabaveným ukrajinské armádě. A teď obviňují přímo Rusko. Nyní, když Západ uznal, že je nemožné nuskutečnit takové operace bez účasti týmu specialistů, začala tvrdit, že Boeing byl sestřelen z Bukem, dodaném z území Ruské federace. Přičemž reálná fakta, zdá se, nemají,“ řekl Jevsejev.

Vyšetřovací tým předložil obvinění proti Rusku, který však nemůže být brán vážně, kvůli nedostatku důkazů, řekl prezident Mezinárodního centra pro geopolitickém analýzy, generálplukovník Leonid Ivašov. „Při takových pochybných, nepodložených prohlášení to není vyšetřování, ale lež, a čím více to monstrózní je, tím je snazší tomu uvěřit. Za probíhající studené války," reagoval expert. Vzhledem k tomu, že Ukrajina nepředložila rozhovory dispečerů a rozložení svých ozbrojených sil, považuje výsledky vyšetřovacího týmu „za zaujaté, které si kladou za cíl shromáždit falešné důkazy, shrnout je a vznést obvinění proti jediné zemi – Rusku“.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)


Obrovský požár a exploze munice na Ukrajině. Prý je to diverze!

Obrovský požár a exploze munice na Ukrajině. Prý je to diverze!
V oblasti Charkova hoří sklady s municí, oznámilo ukrajinské ministerstvo obrany. Požár zapříčinil exploze uskladněných dělostřeleckých nábojů a raket. Výbuchy stále pokračují.

Ukrajinská SBU vyřadí dalšího účastníka soutěže Eurovision 2017

Ukrajinská SBU vyřadí dalšího účastníka soutěže Eurovision 2017
Ukrajinská bezpečnostní služba SBU chce kontrolovat účastníky soutěže Eurovision 2017, zda navštívili Krym, v kladném případě jim zakáže vstup na Ukrajinu.

Švédsko se připravuje na válku, kontroluje tisíce krytů

Švédsko se připravuje na válku, kontroluje tisíce  krytů
V éře studené války se budovaly protiatomové kryty nejen u nás, ale i v západní Evropě. Kryty jsou někde udržované a někde už mají jinou funkci.

Ukrajinský poslanec: Ukrajina je malicherná a opovrženíhodná země!

Ukrajinský poslanec: Ukrajina je malicherná a opovrženíhodná země!
Poslanec Nejvyšší rady z „Opozičního bloku" Nestor Šufryč tvrdě kritizoval rozhodnutí Ukrajinské bezpečnostní služby (SBU), zakázat vstup ruské účastníci Eurovision Julii Samojlovové.

Asia Times: "Žluťácká" média tlačí Washington do války s Moskvou

Asia Times: "Žluťácká" média tlačí Washington do války s Moskvou
Protiruská hysterie a útoky na politiku Bílého domu demonstrují návrat amerického bulvárního „žluťáckého“ žurnalismu, napsala komentátorka Christina Linová pro Asia Times.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© Easy Communications s.r.o. | Zobrazit klasicky