24.02.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Zpráva vyšetřovatelů k MH17 zvedla Rusy ze židle!

Zpráva vyšetřovatelů k MH17 zvedla Rusy ze židle!
Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí
Zpráva mezinárodního vyšetřovacího týmu k pádu MH17 je „čistou diverzí", vyrobenou v reakci na ruské zveřejnění dohody o Sýrii, reagoval místopředseda zahraničního výboru Státní dumy Leonid Kalašni... 
30.září 2016 - 20:00

Mezinárodní vyšetřovací tým ve středu předložil předběžnou zprávu ve středu o výsledcích vyšetřování havárie MH17, a uvedl, že letadlo zasáhl protiletadlový raketový systém Buk, který byl údajně přivezen z Ruska, a po odpalu rakety byl vrácen do Ruské federace.

„Tato verze obecně není nová, ale již dlouhou dobu, rok a půl, myslím. Ale jsem přesvědčen, že se jedná o čistou diverzi. V reakci na to, že jsme předložili tajnou dohodu o Sýrii, kterou Američané nechtěli zveřejnit, a nyní zveřejněnili tento nesmysl," prohlásil Kalašnikov. Za podvodné pak označil fotografie, podle nich Buk údajně překračuje území a pak se vrací. Podle něj je dva roky skrývali a nezveřejnili je. A proč? Až nyní.

„Rusko je zklamáno tím, že se na situaci okolo vyšetřování katastrofy Boeingu nic nezměnilo. Závěry nizozemské prokuratury potvrdily, že vyšetřování bylo zaujaté a politicky motivované. Svévolně  pojmenovat viníky, a výmysly představovat jako výsledky, se stalo normou pro naše západní kolegy. Chtělo by se zeptat: ... Jak je to možné?" uvedla v komentáři mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová. Poukázala na to, že vyšetřování bralo v úvahu jen údaje poskytnuté Ukrajinou, a ruské informace byly ignorovány. Poukázala na fakt, že se Ukrajině, jako jedné ze zainteresovaných stran, umožnilo, na rozdíl od Ruska, účastnit se vyšetřovacího týmu. Umožnilo se tak Ukrajině „podvrhnout“ důkazy.

Vyšetřovatelé tvrdí, že MH17 zasáhl Buk dopravený Ruskem


„Vyšetřovatelé se zdá byli nuceni změnit pozici,“ prohlásil vědecký pracovník Centra pro mezinárodní bezpečnost Ústavu světové ekonomiky a mezinárodních vztahů (IMEMO), Ruské akademie věd, Vladimir Jevsejev. „Zpočátku byly obviněny milice, že sestřelily letadlo Bukem údajně zabaveným ukrajinské armádě. A teď obviňují přímo Rusko. Nyní, když Západ uznal, že je nemožné nuskutečnit takové operace bez účasti týmu specialistů, začala tvrdit, že Boeing byl sestřelen z Bukem, dodaném z území Ruské federace. Přičemž reálná fakta, zdá se, nemají,“ řekl Jevsejev.

Vyšetřovací tým předložil obvinění proti Rusku, který však nemůže být brán vážně, kvůli nedostatku důkazů, řekl prezident Mezinárodního centra pro geopolitickém analýzy, generálplukovník Leonid Ivašov. „Při takových pochybných, nepodložených prohlášení to není vyšetřování, ale lež, a čím více to monstrózní je, tím je snazší tomu uvěřit. Za probíhající studené války," reagoval expert. Vzhledem k tomu, že Ukrajina nepředložila rozhovory dispečerů a rozložení svých ozbrojených sil, považuje výsledky vyšetřovacího týmu „za zaujaté, které si kladou za cíl shromáždit falešné důkazy, shrnout je a vznést obvinění proti jediné zemi – Rusku“.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)


Politik CDU: Dejte migrantům ženy a bude v bazénech klid

Politik CDU: Dejte migrantům ženy a bude v bazénech klid
Nejen v poslední době dochází ze strany žadatelů o azyl v Německu k převážně sexuálně motivovaným útokům na ženy.

National Interest: Ukrajina umírá „pomalou smrtí"

National Interest: Ukrajina umírá „pomalou smrtí"
Rychlý pokles populace je hlavní hrozbou pro sociální, ekonomický a politický vývoj na Ukrajině, konstatuje publicista The National Interest Nolan Peterson.

Porošenko poděkoval nizozemskému parlamentu za "prozíravý postoj"

Porošenko poděkoval nizozemskému parlamentu za "prozíravý postoj"
Prezident Ukrajiny Petro Porošenko poděkoval nizozemskému parlamentu, jeho dolní komoře za ratifikaci dohody o přidružení mezi EU a Ukrajinou.

V momentě, kdy se dostane politik do Sněmovny, tak se z něj stal blbec?

V momentě, kdy se dostane politik do Sněmovny, tak se z něj stal blbec?
Při projednávání vládního návrhu zákona o zahraniční službě a o změně některých zákonů (zákon o zahraniční službě) probíhala čtvrtou únorovou se Sněmovně zajímavá diskuse, které se zúčastnil i poslanec Milan Urban.

Maassen: Počet islamistických teroristů v Německu roste

Maassen: Počet islamistických teroristů v Německu roste
Nebezpečí teroristických útoků v Německu zůstává vysoké, uvedl Hans-Georg Maassen, šéf německého Spolkového úřadu pro ochranu ústavy.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© Easy Communications s.r.o. | Zobrazit klasicky