19.01.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

Zpráva vyšetřovatelů k MH17 zvedla Rusy ze židle!

Zpráva vyšetřovatelů k MH17 zvedla Rusy ze židle!
Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí
Zpráva mezinárodního vyšetřovacího týmu k pádu MH17 je „čistou diverzí", vyrobenou v reakci na ruské zveřejnění dohody o Sýrii, reagoval místopředseda zahraničního výboru Státní dumy Leonid Kalašni... 
30.září 2016 - 20:00

Mezinárodní vyšetřovací tým ve středu předložil předběžnou zprávu ve středu o výsledcích vyšetřování havárie MH17, a uvedl, že letadlo zasáhl protiletadlový raketový systém Buk, který byl údajně přivezen z Ruska, a po odpalu rakety byl vrácen do Ruské federace.

„Tato verze obecně není nová, ale již dlouhou dobu, rok a půl, myslím. Ale jsem přesvědčen, že se jedná o čistou diverzi. V reakci na to, že jsme předložili tajnou dohodu o Sýrii, kterou Američané nechtěli zveřejnit, a nyní zveřejněnili tento nesmysl," prohlásil Kalašnikov. Za podvodné pak označil fotografie, podle nich Buk údajně překračuje území a pak se vrací. Podle něj je dva roky skrývali a nezveřejnili je. A proč? Až nyní.

„Rusko je zklamáno tím, že se na situaci okolo vyšetřování katastrofy Boeingu nic nezměnilo. Závěry nizozemské prokuratury potvrdily, že vyšetřování bylo zaujaté a politicky motivované. Svévolně  pojmenovat viníky, a výmysly představovat jako výsledky, se stalo normou pro naše západní kolegy. Chtělo by se zeptat: ... Jak je to možné?" uvedla v komentáři mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová. Poukázala na to, že vyšetřování bralo v úvahu jen údaje poskytnuté Ukrajinou, a ruské informace byly ignorovány. Poukázala na fakt, že se Ukrajině, jako jedné ze zainteresovaných stran, umožnilo, na rozdíl od Ruska, účastnit se vyšetřovacího týmu. Umožnilo se tak Ukrajině „podvrhnout“ důkazy.

Vyšetřovatelé tvrdí, že MH17 zasáhl Buk dopravený Ruskem


„Vyšetřovatelé se zdá byli nuceni změnit pozici,“ prohlásil vědecký pracovník Centra pro mezinárodní bezpečnost Ústavu světové ekonomiky a mezinárodních vztahů (IMEMO), Ruské akademie věd, Vladimir Jevsejev. „Zpočátku byly obviněny milice, že sestřelily letadlo Bukem údajně zabaveným ukrajinské armádě. A teď obviňují přímo Rusko. Nyní, když Západ uznal, že je nemožné nuskutečnit takové operace bez účasti týmu specialistů, začala tvrdit, že Boeing byl sestřelen z Bukem, dodaném z území Ruské federace. Přičemž reálná fakta, zdá se, nemají,“ řekl Jevsejev.

Vyšetřovací tým předložil obvinění proti Rusku, který však nemůže být brán vážně, kvůli nedostatku důkazů, řekl prezident Mezinárodního centra pro geopolitickém analýzy, generálplukovník Leonid Ivašov. „Při takových pochybných, nepodložených prohlášení to není vyšetřování, ale lež, a čím více to monstrózní je, tím je snazší tomu uvěřit. Za probíhající studené války," reagoval expert. Vzhledem k tomu, že Ukrajina nepředložila rozhovory dispečerů a rozložení svých ozbrojených sil, považuje výsledky vyšetřovacího týmu „za zaujaté, které si kladou za cíl shromáždit falešné důkazy, shrnout je a vznést obvinění proti jediné zemi – Rusku“.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)


Z osvobozené části iráckého Mosulu jsou ruiny!

Z osvobozené části iráckého Mosulu jsou ruiny!
Východní část iráckého města Mosul, která byla osvobozena od teroristické skupiny Islámský stát, leží v troskách, uvedla agentura Anadolu.

Premiér Braniborska: Američtí vojáci v Polsku jsou „provokací" Ruska

Premiér Braniborska: Američtí vojáci v Polsku jsou „provokací" Ruska
Umístění 4.000 amerických vojáků s vojenskou technikou v Polsku s sebou nese „politické napětí" a je „provokací" vůči Rusku, uvedl premiér Brandenburgu Dietmar Woidke.

Americké agentury vyšetřují, zda Trumpa platili ruští důchodci

Americké agentury vyšetřují, zda Trumpa platili ruští důchodci
Americké zpravodajské agentury vyšetřují, zda mohl nově zvolený prezident Donald Trump dostávat peníze z Ruska, napsal zpravodajský portál McClatchyDC.

FT: Odstoupení Moldavska od asociace s EU bude Putinův triumf!

FT: Odstoupení Moldavska od asociace s EU bude Putinův triumf!
Během své návštěvy v Moskvě nevyloučil prezident Moldavska Igor Dodon, že jeho země může ukončit dohodu o přidružení s Evropskou unií a přistoupit k Euroasisjké hospodářské unii, napsal Financial Times.

McCain vyzval Trumpa, aby se choval k Rusku jako Reagan

McCain vyzval Trumpa, aby se choval k Rusku jako Reagan
Republikánský senátor John McCain řekl, že Spojené státy, budování vztahů s Ruskem, se musí vrátit k principu míru prostřednictvím síly, který uplatńoval proti Sovětskému svazu prezident Ronald Reagan, uvedl Fox News Channel.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© Easy Communications s.r.o. | Zobrazit klasicky